Ikona dostępności

Logo Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie

Koncert Zespołu OSET z cyklu Czwartki Jazzowe - kontynuacja

W ramach cyklu Czwartki Jazzowe zapraszamy 18 czerwca 2026 r. o godz. 19:00 na koncert zespołu OSET - jednej z najciekawszych młodych formacji polskiej sceny improwizowanej!

OSET tworzy muzykę instrumentalną opartą na śpiewnych, monumentalnych tematach, łącząc jazz, post-rock oraz swobodną improwizację. Zespół wyrósł na fali trójmiejskiej sceny jazzowej, twórczo rozwijając brzmienia i estetykę charakterystyczną dla młodego pokolenia polskich muzyków.

16 listopada 2025 roku grupa wydała swój debiutancki album studyjny „SAGAN”. Na płycie znalazło się sześć autorskich kompozycji, w których energetyczne improwizacje spotykają się z przestrzennym, emocjonalnym brzmieniem i nowoczesnym podejściem do jazzu.

Koncert będzie muzyczną podróżą pełną napięcia, emocji i nieoczywistych dźwiękowych krajobrazów – propozycja zarówno dla miłośników współczesnego jazzu, jak i fanów ambitnych brzmień instrumentalnych.

 

Zespół zagra w składzie:
Gabriela Matuszewska - saksofon altowy
Bartłomiej Leśniewski - skrzypce
Marcin Szumal – fortepian
Bartłomiej Ostrowski – gitara
Jan Sacharczuk – gitara
Bartłomiej Brózda – kontrabas
Jędrzej Szmelter – perkusja

Bilety w cenie: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie WDK lub online na bilety.kulturapodkarpacka.pl.

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.

Udostępnij

Nasi partnerzy

Nasze programy

Strona korzysta z cookie / ciastek w celu realizacji usług i zgodnie z dokumentem Polityka prywatności.

Zamknij